
3. Europejskie Forum Pelletu & 10. Forum Pelletu – już w czerwcu w Gdyni
Od 10 lat polska branża pelletowa spotyka się na największym w kraju wydarzeniu dla przedstawicieli sektora. W tym roku jubileuszowa edycja Forum Pelletu odbędzie się w nowej, międzynarodowej formule.
Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE) objęła wydarzenie patronatem, podkreślając jak ważny jest rozwój nowoczesnych i energooszczędnych technologii.
Organizowane przez Magazyn Biomasa Forum Pelletu to miejsce spotkań producentów i dystrybutorów pelletu i kotłów pelletowych, dostawców technologii, przedstawicieli sektora energetycznego i ciepłowniczego, a także samorządów i stowarzyszeń branżowych. 10 edycja wydarzenia odbędzie się w nowej, międzynarodowej formule.
3. Europejskie Forum Pelletu & 10. Forum Pelletu, które zaplanowano na 12-13 czerwca 2025 r. w Hotelu Mercure w Gdyni organizowane jest we współpracy z European Pellet Council i Bioenergy Europe.
European Pellet Council (EPC), która jest głosem sektora pelletu drzewnego w Europie. Założona w 2010 roku jako wewnętrzna jednostka Bioenergy Europe zrzesza stowarzyszenia pelletowe i organizacje z 18 krajów. EPC zajmuje się takimi tematami jak standaryzacja i certyfikacja jakości pelletu drzewnego, monitorowanie rynku, bezpieczeństwo dostaw, edukacja i szkolenia oraz jakość urządzeń wykorzystujących pellet. EPC koordynuje ENplus®, wiodącą na świecie certyfikację jakości pelletu.
Zarejestruj się na Forum Pelletu już dziś!
Najważniejsze punkty programu
Podczas 3. Europejskiego Forum Pelletu & 10. Forum Pelletu głos zostanie oddany ekspertom. W związku z tym, że sektor pelletu jest wciąż bardzo dynamiczny i charakteryzuje się dużą zmiennością, wydarzenie będzie miejscem wymiany aktualnych informacji na temat innowacji technologicznych, nowych trendów i prognoz dla europejskich rynków pelletu.
W programie konferencji m.in.:
- Europejskie regulacje dla pelletu drzewnego
- Zmiany w certyfikacji pelletu
- Polski rynek pelletu w Europie – interakcje z innymi państwami
- Rynek urządzeń grzewczych na pellet w Polsce – stan aktualny i prognozy rozwoju
Zapraszamy do udziału!